Jak tworzyć biżuterię emaliowaną?

Obecnie wykonywanie ręcznej biżuterii jest niezwykle popularne. Jest to hobby, które potrafi rozwijać kreatywność, a także cierpliwość, nic dziwnego, skoro trzeba naprawdę się poświęcić, by wykonać piękną i niepowtarzalną biżuterię. Od niedawna popularna jest także technika emaliowana, która zyskuje stale powiększające się grono fanów! W jaki sposób wykonać biżuterię emaliowaną? Co będzie nam potrzebne?

Piękna biżuteria emaliowana

Biżuteria emaliowana wymaga precyzji i techniki. Aby nauczyć się wykonywać w ten sposób kolczyki, czy zawieszki, musimy dobrze zaznajomić się z poszczególnymi krokami. Nic dziwnego, że sporo osób, by poznać tę metodę, zapisuje się na specjalne warsztaty, które pomagają przyswoić wiedzę. Emalia to nic innego jak sproszkowany kwarc i różnorodne tlenki metali. Aby uzyskać konkretny kolor, wypala się przedmioty pokryte emalią. Wypalanie ma miejsce w specjalnym kotle, dochodzi do rozpuszczenia kwarcu, jednak struktura metalu pozostaje nienaruszona. Wykonanie biżuterii emaliowanej wymaga precyzji, gdyż powierzchnia, która przeznaczona jest do pokrycia kwarcem, podzielona jest metalowymi przegródkami. Trzeba precyzyjnie nakładać emalię. Biżuteria tego typu jest naprawdę przepiękna!

Jeśli natomiast jest to technika, która nie jest dla nas, gdyż wymaga nieco znajomości i z pewnością muszą ją wykonywać osoby, które znają się nieco na ceramice i rękodziele, możemy skorzystać z gotowych, przepięknych produktów ze sklepu internetowego: https://sadva.pl/pl/.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *