Jak zrobić samemu biżuterię?

Robienie biżuterii to jedno z popularniejszych zajęć wśród kobiet. Powodów jest  wiele: macierzyństwo, wolny czas lub doskonalenie hobby. Warto wiedzieć, że biżuteria artystyczna ręcznie robiona pozwala rozwijać kreatywność i pozytywnie wpływa na budowanie i doskonalenie cierpliwości. Z czego możemy zrobić biżuterię sami i w jaki sposób?

Biżuteria z modeliny      

Jedną z popularniejszych metod robienia biżuterii tego typu jest modelina lub plastelina. Gdy mam nieco talentu plastycznego, możemy tworzyć przepiękne pomniejszone figurki i dołączać do nich zawieszki, a następnie wkładać do ucha. Pamiętajmy jednak, że ta biżuteria artystyczna ręcznie robiona, wymaga jeszcze utrwalenia w piekarniku oraz pomalowania lakierem utrwalającym. Efekty potrafią być jednak zaskakujące.

Biżuteria z koralików

Ciekawym rozwiązaniem jest także postawienie na biżuterię z koralików. Tutaj sytuacja wygląda nieco prościej, ponieważ wystarczy, że nawleczemy ulubione koraliki na łańcuszek lub specjalną szpilkę, założymy haczyk i możemy nosić. Ta biżuteria artystyczna ręcznie robiona nie wymaga od nas czynności dodatkowych, np. utrwalania kolczyków w piekarniku. Ponadto z koralików możemy zrobić także naszyjniki lub bransoletki.

Ciekawym sposobem na rozwój tego typu hobby jest próbowanie nowych technik i wzorów. Możemy robić także biżuterię z filcu i innych materiałów podobnych. Z pewnością tego typu kolczyki, a nawet bransoletki są niecodzienne, trzeba jednak lubić tę formę tworzenia biżuterii. Ręcznie robioną biżuterię można jednak spotkać także w sklepach, takich jak: https://sadva.pl/pl/. Znajdziemy tam ciekawe propozycje biżuterii wykonanej ze srebra lub z elementów srebrnych, czy złotych. Biżuteria artystyczna ręcznie robiona jest świetnym pomysłem na rozwój własnego hobby i rozwijanie umiejętności i zdolności manualnych. Warto mieć swoją pasję i ją rozwijać. Jeśli jednak nie do końca lubimy ten rodzaj hobby, a podobają nam się ręcznie robione kolczyki lub naszyjniki, możemy skorzystać z asortymentu sklepu online – Sadva!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *